Соломія Крушельницька – найвидатніша співачка світу

Соломія Крушельницька – оперна співачка світового рівня родом з Тернопільщини. Ще за життя її визнали найвидатнішою співачкою світу. Повідомляє «Ternopil-trend».

Дитинство і юність майбутньої зірки оперної сцени

Соломія Крушельницька народилася 23 вересня 1872 року в селі Білявинці Бучацького району на Тернопільщині. Її батько був греко-католицьким священником отцем Амвросієм Крушельницьким, мати Соломії Крушельницької Теодора Марія походила з старовинного українського роду. З часом сім’я перебралася в село Біла, що поблизу Тернополя. Звідти родина вже нікуди не виїжджала.

Ще в дитинстві дівчина захоплювалася народними піснями, які вивчала від селян. Знала їх велику кількість. Вечорами в гурті дівчат юна Соломія полюбляла співати. Вже тоді її голос відзначався мелодичністю та силою.

Дівчина поступила на навчання в Тернопільську школу товариства «Приятелі музики», згодом продовжила навчання в класичній гімназії Тернополя. Перший її виступ перед публікою відбувся в 1883 році на Шевченківському концерті.

Досягнення Соломії Крушельницької

Своє життя Соломія Крушельницька вирішила пов’язати з музикою, тому вступила до Львівської консерваторії Галицького музичного товариства.

Соломія

Під час навчання в консерваторії Соломія Крушельницька отримала запрошення від польського Львівського оперного театру. Проте, співачка мріяла виконувати партії в українській опері, якої на той час ще не існувало. Тому, українка вирішила продовжити навчання в Італії.

В 1893 році Соломія вирушила до Італії, де вивчали основи оперного мистецтва під керівництвом Фауста Креслі та професора Конті. З 1894 року вона виступає в театрах Львова, завойовуючи все нові симпатії глядачів. Вкінці 90-х років 18 століття її виступи можна було побачити на відомих світових сценах. Зокрема, уродженка Тернопільщини виконувала арії в таких відомих творах як «Аїда», «Трубадур», «Фауст», «Страшний двір», «Африканка», «Манон Леско» та інші.

Славу Соломії Крушельницькій принесли виступи на краківській та варшавській сценах. В 1920 році співачка завершила свою оперну кар’єру, останній раз виступивши в неапольському театрі.

Довгий час радянська влада не визнавала здобутки Соломії Крушельницької, в той час як увесь світ знав її ім’я. Лише в 1951 році їй присвоїли звання Заслуженого діяча мистецтв УРСР..

Варто додати, що під час виступів Соломія Крушельницька ніколи не забувала про українську мову. Її успіх на сцені був визнанням у світі української музики та вокального мистецтва. Навіть, виступаючи перед російським царем Миколою ІІ, вона співала рідною мовою. Спів Соломії Крушельницької настільки вразив царя, що її запросили виступити перед монаршою сім’єю у вузькому сімейному колі.

При цьому на сцену співачка завжди брала з собою «Кобзар» Тараса Щевченка. Вона надзвичайно любила виконувати його твори покладені на музику Миколи Лисенка. 

Слід зазначити, що в центрі Тернополя всесвітньо відомій оперній співачці встановили пам’ятник.

Comments

.,.,.,.